- Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
Zakladni info: ShutterStock - fotolia - dreamstime - bigstock -

Mikrofotobanky - forum / Tvorba a prodej "nefotografie" /

Co vše je dovoleno v EPS?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Autor Zpráva
pavelmidi
Člen
# Zasláno: 11 Srp 2008 12:28

jo já mám AI8 a tam je to v cestáři první ikona vlevo v horní řadě, ale myslím, že efekt spojit a sloučit bude dávat stejné výsledky. Jinak zvažuji,že bychom si tady mohli zařídit vlákno o návodech co a jak v AI , takové malé tutoriálky. Třeba jsem dlouho pátral jak na efekt halftone, levně a hlavně legálně. Nakonec jsem našel návod v angličtině a trochu jej upravil a funguje skvěle, vše co je potřeba je AI8,Gimp a Inkscape. AI8 mám koupený a zbytek je zdarma.
Jako prvni mi jej přijali tady , jinde ještě čeká na schválení.
http://stockxpert.com/browse.phtml?f=view&id=18153 241

hogo
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2008 12:46

Návod na Halftone efekt je tady.
http://petr.vaclavek.com/article/516/Halftone-efek t-tutorial-illustrator-photoshop
Návody na AI bych každopádně přivítal. Jsem na začátku.

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 12 Srp 2008 13:06

jo ten návod já znám, jenže on používá nejnovější Ai která už umí trasovat a photoshop, málo gdo si může oba tyto programy dovolit mít legálně . Já třeba nebudu (zatím) vynakládat takovou sumu peněz, když vím, že to jde i jinak, levněji a tudíž legálně a při stejném výsledku. :-)
Prodávám li své dílo, potřebuji mít vše legálně, nebudu zbytečně riskovat nějaký hloupý malér .

hogo
Člen
# Zasláno: 13 Srp 2008 05:40

Při prodeji fotek nebo grafik je potřeba mít legální programy. V opačném případě si člověk zadělává na problém. Ona ta cena není zas tak hrozivá, Adobe Creative Suite CS3 mě vyšlo o něco víc než objektiv Canon 100 - 400/4 L :)

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 16 Srp 2008 22:12 - Změnil/a: pavelmidi

za tuhle cenu bych si ho koupil ale to co chtějí za něj u nás je zlodějna.

http://www.amazon.com/Adobe-26001648-Illustrator-C S3/dp/B000NDIC0Y

u nás jsem jej našel nejlevněji za cca 18 600 , což pokládám za nehoráznost

orson
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2008 11:00

No pokud chces Adobe za cenu USA, mrknete semdle: http://designchat.cz/comments.php?DiscussionID=116 &page=1#Item_0

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2008 19:05

dík,dobrý počteníčko

basti
Člen
# Zasláno: 19 Srp 2008 20:36

Photoshop CS3 za 21k s dph = 4941 downloadů na SS (*při 17Kč/$ a 0,25/download). V takovém případě dle mého názoru lze použít i studentskou verzi, protože se nejedná o komerci ale o charitu:P

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2008 17:42

a je tu snad někdo koho to živí ? :-)

Anonymní
# Zasláno: 20 Srp 2008 17:54 z IP 84.47.21....

A coby ne,v Africe taky musí vyjít rodina s 5ti dolary na den:))

basti
Člen
# Zasláno: 20 Srp 2008 21:46

Jenže v africe holenku platí taky jiný ceny, ono nic není tak jednoduché...

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 21 Srp 2008 17:28

a ty vyjdeš s 5ti dolary denně ? :D

hogo
Člen
# Zasláno: 23 Srp 2008 10:44

Měl bych dotaz na zkušenější. Chtěl bych začít dělat vektory pro IS. Jaké 3 první ilustrace jste posílali aby to prošlo vstupní kontrolou, jednoduché - složitější ? Zatím jsem spáchal jednu z fotky, kupodivu má na SS hodně prodejů.
http://www.shutterstock.com/pic-15806227-detailed- vector-illustration-leather-zebra.html
Díky.

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2008 07:55

zrovna tohle ti jako vstupní test neprojde (všechny vectory jenž se velmi dobře prodávájí na ostatních FB včetně SS mi na IS " odpálili " ), já se tam pokouším "vloudit" už více než rok, (teď už podruhé jsem dostal "distanc" na půl roku před dalším pokusem o vložení ) konečně mám tablet ,takže zkusím něco opravdu originálního (jak stále požadují) neboť mi vždycky odepíšou že zrovna tohohle už mají dost a ať se podívám co chtějí v požadavcích. Já to zkusím přes klasickou kresbu, vektory jim tam nacpu až po schválení :D

nojman
Člen
# Zasláno: 24 Srp 2008 11:42

Na IS požadují úplně jiný styl – jak říká pavelmidi, chtějí originální autorský rukopis, takže obkreslovačky fotek v žádném případě neprojdou.

lebelka
Člen
# Zasláno: 3 Led 2009 00:34

Ahoj, všem přeji hodně úspěchů v novém roce :-), a chci se s vámi podělit o tuto zkušenost: dělám vektory v Corelu 12 a na SS mi je normálně brali, ale od 30.12.2008 mi je nepřijímají s tím, že formát - vektor musí být kompatibilní s Ilustratorem 8. Zkoušela jsem kontrolu kompatibility dle článku http://petr.vaclavek.com/article/540/Export-ilustr ace-z-Corelu-do-EPS-8#comment[/url] a podle toho testíku by měl cdr12 být kompatibilní, máte někdo také tento problém?

hogo
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 09:23

Lebelka, na IS je to popsáno, nemůžu najít odkaz. Jak zjistíš v jaké verzi AI to máš uložené. Na vektor ťukni pravým tlačítkem myši a zadej otevřít v programu Poznámkový blok. Nahoře máš napsáno něco jako PS-Adobe-3.0 EPSF-3.0. To je AI8, nesmí to být 3.1.

lebelka
Člen
# Zasláno: 4 Led 2009 09:55

Jo jo, přesně tak jsem to dělala, je tam 3.0 a asi to bylo editorem, kterého jsem přes svátky otravovala, když jsem tam vkládala obrázky :-( Už mi znovu nějaké vektory vzali :-) tak je tam postupně zase nasoukám. Ale to mě teda vyděsilo ..........!

Anonymní
# Zasláno: 18 Bře 2009 20:33 z IP 81.201.53...

ahoj, narovinu :-) lze poznat jestli je eps ulozeno z inkscape a nebo z photoshopu ci korelu?

nojman
Člen
# Zasláno: 18 Bře 2009 22:00

Ano, v hlavičce to bývá napsáno (nehledě na to, že z Photoshopu to nebude vektor :-)

Anonymní
# Zasláno: 19 Bře 2009 06:30 z IP 89.29.2.2...

A kde to najdu? Taky by mě to zajímalo, dělám ted vektory v inkscape,ale pár dřívějších jsem zkoušela v ilustratoru a a ořezávala ve photoshopu. Nyní už jsem si na to stáhla gimp, ale bojím se abych z těch dřívějších neměla problémy? Co mám udělat? Nebylo by lepší ty starší smazat a otevřít v inkscape znova a přeuložit? Jde to i takto poznat, že to bylo původně děláno v ilustratoru? Díky moc za odpověď

Anonymní
# Zasláno: 19 Bře 2009 06:36 z IP 89.29.2.2...

Všimla jsem si, že toto jde vidět pouze u hlavičky u původního formátu. Znamená to, že když budu mít tyto obrázky nadále jen v jpeg, tak nejde poznat kde to bylo vytvořeno? Není jich moc, ale i tak se radši ptám

petulka
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 08:04

je dobre za sebou zametat stopy ;-)
zkus tenhle programek - http://www.slunecnice.cz/sw/jpg-cleaner/
smazes si veskere info o fotce co se uklada do exifu a budes mit klid... pripadne jestli nekdo znate lepsi programek, klidne prihodte, ale lze to jen na jpg, tiff... z eps to nevim jak vymazat... stejne tak mi to stve, protoze v inskcape nejsem tak rozkoukana a ulozene eps pres inkscape znovu neotevru...

Evilin
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 08:40

To je zajímavé, dívala jsem se na některé fotky co jsem upravila v photoshopu. ale žádné jiné data tam nebyly. odkud je teda ten prográmek vymaže...Moc se v tom nevyznám :)

Evilin
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 08:43

Stáhla jsem si ten prográmek, ale i když dám obrázky čistit, tak se to nějak neýbe. divné

petulka
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 08:50

das ten soubor co ma v nazvu jpg cleaner 95, otevre se ti tabulka, do te "pridat soubory" (vyberes nejake jpg) a on se ti ukaze v te tabulce.. a pak uz jen start.. na to vyskoci mensi tabulka "zpracovani souboru" je to rychlovka, takze pokud nemas nejak extra mega velky obrazek, ani to nacitani nepostrehnes a je hotovo... vic uz si jen prekontroluj jestli kdyz si das precist data v exifu tam jeste neco je a uvidis, ze hotovo ;-)

Evilin
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 11:39

A kde najdu ten exif? když dám vlastnosti obrázky tak je tam jen obecé a souhrn, a nikde nic :-) tak jako předtím ... nic se nezměnilo
díky moc

petulka
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 12:28

nene tam to nenajdes, exif je podrobny vycet dat o fotce, tam mas od ohniska, iso atd... az pripadne na data ohledne programu ve kterych byla fotka upravena....
bud lze tyhle data zjistit v prohlizecich na fotky jako je infrawiev nebo ACDsee... tam musis najit neco jako properties apod.
nebo si na to stahni vylozene nejaky prtavy programek, na netu jich sou spousty napr. URL

Evilin
Člen
# Zasláno: 19 Bře 2009 13:04

Díky zkusím, ale vlastně ten prográmek na odstrannění těch dat to už odstranil, takže je to v pohodě, budu mu věřit, díky .-)

hogo
Člen
# Zasláno: 22 Lis 2009 17:02

Ahoj. Konečně dodělávám třetí vstupní ilustraci pro IS. Potřeboval bych poradit s nahráním na IS. Jsou tam dvě pole pro nahrání miniatur, píší max. 250 px a další pro hotové soubory, musí být ještě zazipované ? Jeden obraz jeden zip nebo všechny tři v jednom zipu a jak ten zip pojmenovat ? Třetí pole je popis. Když je každý obraz jiný to mám napsat jenom v čem to bylo udělané ?
Ještě k těm miniaturám, v návodu mají minimum 2800/1900 px, to se vztahuje na ilustrace až po schválení ?
Jak jste postupovali ? Díky, už mě z toho hrabe :)

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Vaše odpověď

upload fotografie

» Uživatelské jméno  » Heslo 

Kolik let trvala tricetileta valka? (cislo)

reklama