- Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
Zakladni info: ShutterStock - fotolia - dreamstime - bigstock -

Mikrofotobanky - forum / Tvorba a prodej "nefotografie" /

vectory - tutorialky ,jak na to... krok za krokem ...

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Autor Zpráva
pavelmidi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 06:21

hmm taky jsem si prohlížel jeho portfolio a už teď nevěřím, že udělal každou čáru rukou, přijde mi to jako hodně dobře vytrasované a dodatečně upravené, neboť tam není jediný stejný objekt, kdybych chtěl dělat takové věci tak určitě použiju různě natočené objekty, spíše mi přijde že používá nějaký 3D program a pak to nechá zvektorizovat. Ale umí to a dost dobře, jdem se zdokonalovat :-)

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 08:45

takže na IS asi něco takového ...

vlastas
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 12:54

pavelmidi
docela by me to zajimalo jak treba zrovna toho tygra delal, protoze to je prace neskutecna. jestli to delal rucne tak asi hodne dlouho. parkrat jsem zkousel upravovat automaticky zvektorizovany kresby a to je jeste horsi, to jsem si to vzdycky radeji nakreslis sam od zacatku. (a to jsem dost laboroval s nastavenim) spis me napadlo, jestli nejsou nejaky plug-iny ktery umi zautomatizovat jiste postupy, nebo ma vymakany figle a postupy. jedno je ale jasny, uplne jednoduchy to nebude, jelikoz to hned tak nekdo nema a nedela. a je dost mozny ze ten kdo to vi a umi tak se s tim asi moc zverejnovat nebude :) kazdopadne je to motivace jak nestagnovat, tvorit a zlepsovat se

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 13:25

no ten tygr musel stát spoustu hodin práce což zase já nechci, kreslení musí být radost a ne dřina.

magda
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 17:34

pavelmidi
Jo, spíš něco takového. Porovnej to s podobnými ilustracemi na IS, pročti si ty jejich informace co ano a co ne a pak si s tím pohraj. Ty ilustrace musí vypadat dobře i při velkém zvětšení, všechny detaily musí být v pořádku. Hlavně nevybírej podle toho, co ti přijali a co se prodává jinde. Pokud jde o vektory, tak IS je hodně odlišný než ostatní fotobanky.

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 19:33

magda
jo, četl jsem to sice už několikrát, ale až teď když jsem se podíval hoooodně z blízka na své vectory a pak na ty jejich, už vím proč mi je nebraly, jsou to dost malicherné věci, které normálně moc nepostřehneš. Třeba když kreslím štětcem, tak vznikají droboučké přesahy v některých místech, zatím jsem to neřešil ale od včerejška to napravuju, Stačí jen označit objekt a přejet perem přes nedokonalost :-), takže mi to teď trvá cca o 10 - 15 minut déle, což zase není tak tragické a ta "kráska v modrém už je "dokonalý čistý vector" dnes už mám takové tři :-).

Někdo tu psal , že zasílá hned jak má uděláno, mě se osvědčilo, zasílat až v tom okamžiku, kdy mi schválí předešlou várku ale to se týká jen Ss , na ostatní to peru jak to vyjde :-)

na kreslení se mi líbí, že si můžu namalovat co mne napadne :-) třeba tolik focené a oblíbené jídlo :-)

hamin
# Zasláno: 5 Lis 2009 20:03 z IP 94.113.10...

Tak jsem to opět zkoušel. Dle tvého návodu si obrázek obdélníkem s jinou barvou označím, poté vrchní vrstvu dám dozadu, čímž se mi objeví obrys mé kresby na barevném pozadí, kterým jsem kresbu předtím označil.
Pak výběrem označím celou kresbu, vč. barevného obdélníku, čímž se mi na obryse kresby zvýrazní všechny body. kliknu v cestáři (u mě v AJ Pathfinder) na spojit. Tím mi opět zmizne obrys kresby a je vidět opět jen barevné pozadí, kterým jsem zprvu kresbu přetáhl...
A nyní se nemohu dostat dál tak, abych dal "rozdělit skupinu." Nemohu tuto funkci najít jak je to pojmenované v AJ. Je tam volba v záložce Object buď Group, nebo Ungroup. Ungroup by mohlo být ono - rozdělit(odksupit), jenže tuto volbu mám zašedlou, čili neaktivní.....

Ach jo, vyzkoušel jsem vše možné a ne a ne na to přijít :(

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 5 Lis 2009 21:34

obávám se , že spojit v českém "překladu" bude v AJ asi uplně něco jiného, je dost možné že to bude CUT, protože ač je to nelogické ,smysl to má ovšem v kontextu s manuálem.Podívej se na obrázky je to tam zaškrtnuté, symbol by měl být stejný ,je to prostřední symbol ve spodní skupině kruh se čtvercem. Jinak v tutoriálku je to první obrázek s oranžovým čtvercem a je to navíc i modře označeno :-)

hamin
# Zasláno: 5 Lis 2009 21:41 z IP 94.113.10...

Ano, spojit dávám stejně jako ty v tutoriálu na prvním oranžovém obrázku. V AJ je spojit "Merge." Spíše jsem se ptal na další krok. Přes ten se nemůžu dostat.. :( ... Přes "Rozdělit skupiny"... To vůbec nemohu najít jak je to pojmenované v AJ anebo něco dělám špatně :(

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2009 06:55

takže tím,že dáš spojit, (merge) tak se všechny objekty "od sebe navzájem odečtou" ale zůstanou potom spojené v celek , což je nevhodné k další práci.

Shift+Ctrl+G rozdělit skupinu

hamin
# Zasláno: 6 Lis 2009 10:29 z IP 195.250.1...

No a mně práve po tom co dám spojit, nejde dát "Rozdělit skupiny"....

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2009 11:06

já napsal do tutoriálku spojit ? kurňa sorry má být sloučit !!!

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2009 11:07

teď se dívám do tutoriálku , tam je sloučit, kde jsi vzal spojit ? :-)

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2009 15:52

ještě graficky sloučit v AI CS3 ,stáhl jsem si trial verzi, je to tam trochu jinak

hamin
# Zasláno: 6 Lis 2009 17:53 z IP 93.185.56...

Promiň samo že to je sloučit. V angličtině Merge. Přesně ta ikona co ukazuješ.
A můžeš sem hodit další screen z CS4 jak dát rozdělit skupiny ?

hamin
# Zasláno: 6 Lis 2009 17:59 z IP 93.185.56...

Ty máš CS3 včeštině? Já mám CS4 trial a je to jen anglicky....
Zkusím stáhnout tu CS3 jestli je v češtině...

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 6 Lis 2009 18:04

když dáš sloučit tak bude potom vše označené a pravou myší si nad obrázkem rozbalíš nabídku, kde bude volba rozdělit skupinu , jinak je to čtvrtá položka v nabídce objekt v horních záložkách. Když tak pojď na ICQ nebo Skype povedu tě mám sice jen trial CS3 ale tam to bude stejné jako v CS4
icq 284 304 607 , na Skype mne najdeš jako Pavelmid :-)

hamik
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2009 19:51

Tak jsem se opět dostal k vyzkoušení. Prostě si nemohu pomoct, ale když kresbu označím obdélníkem, pak dám object-odeslat do pozadí. Pak výběrem označím celý obrázek a dám sloučit a pak chci dát rozdělit (v angličtině UNGROUP), tak se prostě nedaří, protože mám tuto položku ungroup zašedlou a tudíž nepoužitelnou. V této fázi lze kliknout na položku Sloučit skupinu (v angličtině Group) a poté se mi zaktivuje tlačítko ungroup, jenže to se po stosku ungroup pak opět dostanu do té samé fáze jako je krok po Sloučit. Mám pak opět Ungroup zašedlé a dál se nehnu.....
Sorry za ICQ a SKYPE, ale bohužel ani jediný soft nepoužívám... :((

hamik
Člen
# Zasláno: 9 Lis 2009 19:57

Nebo mi napiš tvůj email a já ti pošlu mou kresbu kreslenou dle tvého návodu, se kterou jsem se zasekl a zkus, zda se dostaneš dál a podaří se ti dostat za krok: "Rozdělit skupinu."

hamik
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2009 19:15 - Změnil/a: hamik

Tak jsem shlédl pár tutoriálů na youtubu a něco jsem se opět přiučil. Jen si teď nevím rady s tímto problémkem. Tužkou vytvořím nějaký tvar vektorů. Někde mi ale na sebe přesně nenavazují, jako např. zde na prtscreenu. Jak to teď mám udělat, abych vlastně tyto dva špatně navazující vektory, spojil v jeden vektor, aby na sebe prostě navazovaly a nebyl vidět tento přechod ??

RoCe
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2009 19:38

Vyber krajní body cest, dej Cesta-Spojit a smaž body, které nechceš. Můžeš i přidat bod tam kde ho chceš a následně ostatní body na spojené cestě umazat.

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2009 20:22

hamin
první část postupu děláš dobře, čtverec máš pod kresbou, pak označíš vše a dáš v cestáři třetí ikonu vespod, máš to i na obrázku, tím se jednotlivé kresby od sebe odečtou ale budou seskupené a proto dáš ungroup. email na mne je pavelmidi@seznam.cz :-) mrknu co tam máš špatně .

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 10 Lis 2009 20:26

ještě mne napadlo, že jsi před vložením čtverce nedal , zabrat celou kresbu, pak rozdělit, pak vyčistit cesty a pak sloučit a na závěr rozdělit objekty, až potom se dává čtverec.

hamin
# Zasláno: 18 Lis 2009 20:55 z IP 94.113.10...

Mám další dotaz. Vyrobil jsem si tento vektor dvou postav jdoucích za soumraku do moře (kýč no, ale zkouším to :)) ). Mám tento obrázek, jen teď nevím, jak udělat moře, aby barva moře vyplnila celou plochu tam kde má být. Viz obrázek. Naznačené moře je dělané v Zoneru bitmapu a zbytek je vektor..

Děkuju předem za tipy.

Anonymní
# Zasláno: 19 Lis 2009 05:07 z IP 213.211.3...

Obdélník pres celou plochu more vyplnit prechodem a umistit za postavy. Pred obdelnik se muzou dat nejaky "vlnky" a odlesky slunicka.

hamin
# Zasláno: 19 Lis 2009 08:18 z IP 195.250.1...

A můžu ještě poprosoit přes jaké příkazy se vyplňuje plocha přechodem? To hodím do další vrstvy vyplním moře a pak dám na moře send to back ?? Nebo to mohu udělat vše v aktuální vrstvě ?

pavelmidi
Člen
# Zasláno: 19 Lis 2009 12:32

můžeš vše dělat v aktuální vrstvě, obdélník prvně přesuň dozadu a je v téhle chvíli zcela lhostejné jakou bude mít barvu. V pravo mezi nástroji vlez do záložky přechod a zvol možnosti zobrazit volby a na zbytek lehce přijdeš chvilkou experimentování, pokud budeš mít stále označený patřičný objekt uvidíš na něm změny :-) barvy přechodu měníš přetažením barvy z palety na barvičky v přechodu nebo označením barvičky přechodu a šibováním posuvníku v míchání barev, pokud chceš více barevný přechod jen přetáhni barvu z palety barev do palety přechodu.

hamin
# Zasláno: 27 Lis 2009 10:58 z IP 195.250.1...

Tak jsem zkoušel pár mých prvních kreseb poslat na DT a zamítli mi je s tímto důvodem:

- Poor execution, please pay more attention to the details. For illustrations, please look for: poorly traced/auto-traced and scanned images, noise on 3D renders, too simplistic works, faceted curves, aliased/jagged lines, open paths (vectors), noise/distorted pixels on various textures and images used within the illustration, moiree due to downsampling. For collages, please improve the technical execution (distorted pixels, noise, blendings, etc) in order to best serve the concept of the image.

a také něco s tímto důvodem:

Illustration is too simple - this illustration contains few elements or the subject is too simplistically represented. Adding more elements or improving the existing ones in terms of creativity and overall appeal will increase the sale potential of your image. Please note that long series of subjects like alphabet letters, world flags, web buttons and other such illustrations will not be accepted separately but only in sets. Please do not resubmit your work unless you improve it according to the above mentioned.

Co je špatně? Co jsem tak pochopil, tak první důvod je že jsou otevřené cesty ve vektoru a ten druhý důvod je jeho jednoduchost ?

RoCe
Člen
# Zasláno: 27 Lis 2009 11:47

hamin
To první vyjádření bych jen na otevřené cesty nezjednodušoval, důvodů může být spousta. Obě vyjádření budou asi souviset s jednoduchostí kresby a její celkovou kvalitou. V prvním případě to může být i např. se způsobem vytváření siluet. Konkrétně na DT mi všechny siluety odmítali s tím, že k tomu musím dodat property release, ve kterém bude vložen náhled mé vlastní fotografie, která sloužila jako základ pro kresbu siluet (a to jsem stejně jako pavelmidi fotografii použil pouze jako podklad, obrysy nakreslil v AI perem a funkci tracing jsem vůbec nepoužil). Tak jim tam siluety už vůbec neposílám. :-)

hogo
Člen
# Zasláno: 28 Lis 2009 04:38

Na kontrolu a uzavření otevřených cest používám free script Close All Paths, tady si ho, mimo jiné, můžete stáhnout.
http://vectips.com/tricks/10-free-and-extremely-us eful-illustrator-scripts/

<< . 1 . 2 . 3 . >>
Vaše odpověď

upload fotografie

» Uživatelské jméno  » Heslo 

Kolik let trvala tricetileta valka? (cislo)

reklama