- Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
Zakladni info: ShutterStock - fotolia - dreamstime - bigstock -

Mikrofotobanky - forum / Fotobanka ShutterStock /

ShutterStock - jak projít vstupní desítkou

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Autor Zpráva
jk
Člen
# Zasláno: 14 Kvě 2007 20:12 - Změnil/a: jk

Zubatost hran je tzv. "aliasing" (více vysvětlí třeba wikipedie - anti-aliasing)

+mi připadá, že možná ty objekty nemají obrysovou linku
nastavenou na "0", ale na něco hodně tenkého

Aby se to nedělo, je třeba někde v exportním filtru zapnout "antialiasing".

JaNo
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 13:19

Ahoj vsem,
dnes jsem to tady prochazel poprve a sqela stranecka - POCHVALA AUTOROVI! . Nechtel jsem otravovat tak co se dalo jsem nastudoval, ale jednu vec opravdu nejsem schopen posoudit a to, jake fota dat do prvniho odsouhlaseni. Muze mi s tim nekdo zkuseny prosim pomoct? Mam cca stovku na fotobanka.cz, je to ze vseho cosi, nektere nevalne kvality. Co si myslite ze by bylo pruchozi na prvni odsouhlaseni, tedy pokud tam nebude borec co rano vstal a polil se cajem... to nema pak sanci ani Saudek ;)

Link na galerii je: http://galery.fotobanka.cz/main.php?format=grid&ro ws=10&cols=6&order=name&sort=desc&author_id=60fad2 6d52118d45d4887454b57534e8&cat_id=0

Predem dik vsem za pomoc!

Aby tady neprobirame na dlouhe lokty jednoho nove registrovaneho, tak moje ICQ je 196-046-941, pokud se nekdo ozve s nazorem budu VDECNY...

Tos se mejte a at Vam $ cinkaji...

JaNo.

nojman
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 13:31

1. vyřaď všechny snímky, kde je nějaké logo (máš jich tam dost)
2. vyřaď fotky kytek
3. vyřaď fotky se zvýšeným šumem
4. vyřaď fotky lidí, ke kterým nemáš Model release
5. ze zbytku vyber 10 nejlepších

nojman
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 13:33

A hlavně, aby to bylo 10 různých fotek a ne 10 krajin

bartus
# Zasláno: 18 Kvě 2007 14:45 z IP 85.70.201...

Takže Fotobanka.cz nedělá žádné problémy s různými logy a názvy firem??? To teda čumím...

JaNo
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 14:54

Ja nevim ktere fota myslite... Je tam jedno co je jasne, to pivo, ale dalsi co koukam zpetne jsou loga jen ze sportovniho utkani a to je reportaz, na tu se navztahuje napr. ani potreba model release...

nojman
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 16:22

JaNo - Nesmí! Ani na reportážní fotce

pista23
Člen
# Zasláno: 18 Kvě 2007 19:21

JaNo

Máš pěkné portfolio na fotobance, kolik už ti fotobanka vydělala, mám tam taky nějaké fotky, ale žádný prodej.

bartus
# Zasláno: 19 Kvě 2007 20:21 z IP 85.70.201...

nojman: to je potom problem třeba s fotkama z jakýchkoliv sportovních akcí, takové automobilové závody, kde jsou auta polepená reklamami od masky po výfuk, jsou asi pro SS úplně tabu, ne?

JaNo
Člen
# Zasláno: 20 Kvě 2007 16:52

No jak tak na ty galeria sportu koukam, tak opravdu neexistuje reklama. Diky za upozorneni nojmane. Jinak co se tyce fotobanky, tak to je BIDA, zatim zadny prodej. Ani neznam v okoli nikoho kdo by neco prodal. No ale nechci jim krivdit(fotobance)... je jasne ze v CR si koupit obrazek je skoro neeticke a grafik by byl za blazna, kamosi by se mu chechtali... Bud neco udelas na zakazku... nebo delas komerci foto a ty moje konercni na fotobance nejsou, hodne jim jeste chybi, je co se ucit...

magda
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2007 06:05

JaNo - mám dojem, že ve fotobanka.cz to je podobné jako v ostatních běžných fotobankách - častější prodeje příjdou teprve když máš v galerii větší množství fotek. To je alespoň moje zkušenost. Začala jsem tam prodávat pravidelně až když jsem tam měla přes 1 000 snímků. A také se mi zdá, že se tam nejčastěji prodávají trochu jiné fotky než v mikrofotobankách.

jk
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2007 11:57

jano: z toho na fotobanka.cz bych vybral prales, obleč se, raroh velký, litavský hrad, na tůře (včetně model release)

"hříbky" co nejsou hříbky - pokud bys dokázal určit co to je za houbu, popsané latinským jménem to k něčemu být může

jinak upřímně řečeno něco z toho, co máš ve fotobance je opravdu dost děsné -když bych třeba na takovou "usmátou vánočku" narazil jako kupující, tak si pomyslím, že si ze mě fotobanka dělá srandu

JaNo
Člen
# Zasláno: 21 Kvě 2007 12:07

jk - Dik nazor, vanocky jsou pryc, potreboval jsem to tam dostat nad 100 fotek :) I tak si myslim ze z toho moc neni pouzitelneho pro Shutter(s tvojim vyberem se ztotoznuji), takze radsi prochazim archivy na DVD nebo tvorim nove. Jak jsem si vsim, tak se dost vyhaneji barvy nahoru. Jake mate s timto zkusenosti?

Anonymní
# Zasláno: 22 Kvě 2007 05:25 z IP 89.185.23...

Ahoj, přidám i svou trošku do mlýna... Včera jsem odeslala 10 fotek na shutterstock pro přijetí a během 3 hodin mi zvádli zamítnout všech deset pro šum... Byly to fotky přijaté jak na fotolia, tak na dreamstime. Odšuměné!!!! a hlavně i s "jedním" prodejem.. :-)))) Asi se tam někdo opravdu "blbě" vyspal... Ali

Kolbis
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 09:09

Anonymní: S tím šumem je na SS opravdu občas problém. Já fotím rád zvířata ve volné přírodě a tam samozřejmě je pořád málo světla. Takže ISO 400 není nic neobvyklého. Když takovou fotku z EOS350D vytisknu na A4, není šum vůbec patrný. Pokud si ji ale prohlédnu na 200% v editoru, tak tam šum samozřejmě najdu. Občas to pak dopadne tak, že kvůli SS na to pustím NeatImage (v default nastavení) a v některých oblastech fotografie se úplně slije kresba. SS je spokojen. Já moc ne, takže většinou vyberu jen oblast s pozadím a oblohu a odšumím jen toto. Na druhou stranu. Pokud nafotím něco na ISO100, tak s tím nedělám vůbec nic a vezmou to na SS obvykle všechno.

pista23
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 09:50

Ahoj, mám takovou otázku, můžu fotky, které posílám do fotobank nabízet zároveň i na Fotobanka.cz jako nevýhradní? Díky za odpověď

nojman
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 09:52

Musim zaťukat, že na SS mi kvůli šumu odmítli snad jedinou fotku (fotím většinou na ISO100 s C 350D), ale vzali mi i pár s ISO400.

shutterstock
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 12:42

přesně do první desítky patří opravdu vyjímečné kousky focené na ISO 100 zrcadlovkou. žádné loga správně zaostřené na správný detail. Nebo se dá projít s nějakou grafickou tvorbou v photoshopu. potom berou lecos .. a na iso moc nekoukají ale první desítka je drsný oříšek na TK a taky doporučuji netradiční náměty. Rozhodně ne 10 stejných témat (10 krajinek, 10 kytek ..určitě ne)

JaNo
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 16:46 - Změnil/a: JaNo

Tak mi vyhazeli skoro vsecko, asi jsem vul, pry sum a to je vse projeto NetImagem, foceno pri ISO200 a taky pry spatne vyvazeni bile. No panacek co tam sedel se vybouril... nebo jsem pako ja... Asi to nebude lehke se tam dostat napoprve...

To same jsem poslal i do DreamsTime... jsem zvedavy...

Co bylo zasumeno a byli problemy je na http://www.kukucka.cz/index.php?Foto=34 ... ale uz je to zkonvertovano na minimum... Ale mozna z toho nekdo neco vycte... Budu vdecny za nazor...

pista
# Zasláno: 22 Kvě 2007 19:09 z IP 83.208.16...

Mě vyházeli i grafiku a to už jsem to posílal potřetí, tak opravdu nevím co s tím.

brebca
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 19:53

JaNo
hmm, sum zo zmenseniny nepozname, ci tam bol alebo nie, ale ten cesnek a hulky mas hodne do modra, s tym som sa trocha pohrala a upravila to, ale neviem, kam to mam supnut, aby som sem mohla hodit link alebo foto mojej upravy.

jk
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 20:32

brebca: a) kamkoli na web b) poslat mi mailem na jk@mikrofotobanky.cz

JaNo
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 21:00

brebca
Treba info@kukucka.cz ... ja mam jeden trouble, jeste porad to upravuji na notebooku a tim padem jen odhaduji jak to vypada ve vysledku... Budu rad kdyz pisnes treba i na icq 196-046-941. Vypada to ze tam nejsem ale je to fligna ;)

brebca
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 21:02

jk
poslala som ti to mailom, pac na a) nemam momentalne nikde volny priestor

jk
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2007 23:07 - Změnil/a: jk

Kolbis
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2007 09:06

Nepovažuji se za žádného odborníka, ale třeba ten česnek se mi zdá nekontrastní a to modré pozadí se mi taky moc nelíbí. Vyvážil jsem bílou na pozadí a roztáhl histogram. Navíc se mi zdá, že jsi mohl při zmenšování na ten ukázkový web mnohem více doostřit (ale to se SS nesouvisí). Výsledek můžu poslat na mail.

brebca
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2007 09:55

Poslala som tam spatne obrazky, uz som to poslala JK znovu. Ta modra ide trocha potlacit posunutim farieb a upravou kriviek, ale je lepsie na to mysliet uz pri foteni. Zjevne bolo nastavene automaticke vyvazenie bielej a nejake umele svetlo (asi ziarivka) a niektore fotaky si s tym nedokazu poradit.

jk
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2007 11:15

tak tohle jsou ty upravené

JaNo
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2007 15:39

Tak jen pro info, na DreamsTime 65% ok, a pokud byl problem, tak proto ze je tam logo nekde na motorce(nevim kde - tri jsem klonoval pryc), napis na hulce(to mne nenapadlo) a kytek pry maji dost, coz chapu... Opravdu je to asi o tom jak se kdo kde vyspi - nebo nevyspi :))). Moc dekuji vsem za participaci a polepsim se... budu vyvazovat bilou tak jako nikdy predtim :)

magda
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2007 06:33

pista a jaké důvody uvedli u té grafiky?

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 18 . 19 . >>
Vaše odpověď

upload fotografie

» Uživatelské jméno  » Heslo 

Kolik let trvala tricetileta valka? (cislo)

reklama