- Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
Zakladni info: ShutterStock - fotolia - dreamstime - bigstock -

Mikrofotobanky - forum / Stock fotografie & fotobanky /

Kde vsude prodávat fotky díky za tipy

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Zpráva
Miky
Člen
# Zasláno: 6 Čec 2012 17:30

Mate nekdo naky tip na macrostock fotobanku(RF+RM), ktera nevyzaduje exkluzivitu a stoji zato? Zatim mam pravidelne prodeje na Alamy, Zoonaru a ted uz se mi zacina rozjizdet i AGEfotostock. Nemate nekdo zkusenost s agenturou fotolibra?...nebo s jinymi podobnymi?

Miky
Člen
# Zasláno: 1 Srp 2012 12:07

Tak jsem se rozloucil s Crestockem(posledni kapka byla kdyz zmenili max pocet keywords na 35) a taky s Cutcasterem. Nehodlam krmit fotkama fotobanky, ktere mi vydelaji za rok to co Shutterstock za par hodin ;-).

shutterstock
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 10:51

takže opět jsem zde s dotazy kam všude nahrávat fotky :) a zajímají mě tyto konkrétní fotobanky jejich +- a jejich výnosnost ... děkuji za vaše info .. z minulých návrhu se mi osvědčila photodune (australie), a pixta(japonsko) ... photokore je rozhodně slabší ale neuvěřitelně zdvořílá fotobanka (za to ze jim nefungoval web mi pripsali peknych par dolarku za usly zisk)... takže zajímají mě tyty kousky:

Pond5 ... v zebricku se dostala hodne vysoko
GLstockimages
yamicro
panthermedia

zakladni informace o fotobankach beru na http://www.microstockgroup.com, zatim se mi to prevazne osvedcilo.
Takze jake jsou vase postrehy tipy a zkusenosti.

ahas
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 11:27

Podle meho nazoru Pond5 je dost vysoko kvuli prodeji videi. Pokud se nemylim, tak s prodejem fotek tam zacaly pomerne nedavno, a pred tim byly necim partnerem (myslim 123RF).
Yaymicro a Panthermedia, skoro nestoji za rec.

Miky
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 12:41

GLstockimages - 800fotek a 1-4 prodeje mesicne :(

Panthermedia - 1300fotek a vetsina prodeju subs, ale obcas i naky kredit prodej a taky prints pres partnery, celkove moje shrnuti - mensi vydelek, ale vyplati se.

Pond5 - pred tydnem jsem nahral cca 600fotek, vzali 100% a ted mi tam ceka dalsich 500 ke schvaleni. Libi se mi moznost zvoleni vlastni ceny a 50% provize, ale jestli budou prodeje to nevim, ale zakazniku je tam dost(video zakazniku) tak snad budou kupovat i fotky. Jsou partnerem 123RF, takze po registraci je dobre jim poslat mail at smazou fotky ktere uz tam jsou pres 123RF.

shutterstock
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 14:49

ahas, Miky ... no zajima me srovnani s fotobankami canstock, photodune, veer a takovyma ostatnima slabsima... v podstate jedine fotobanky ktere me zklamali je asi crestock ... a photokore ... tam to zatim vidim taky na zklamání ale zase ono se dá usuzovat az po roce s plným portfoliem cioz u 8000 kousků snad bude k necemu

jimi
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 19:40 - Změnil/a: jimi

Pond5 - s fotkama bych byl zatím dost skeptickej. Stačí dát do vyhledávače nějaký slovo a zjistíš, že třeba nejprodávanější "woman" se prodala 23 x ( z vyhledávače vypadne 1,5 mega fotek ), takže to je taková bída, že zatím nestojí za to o tomhle serveru vůbec uvažovat. Ovšem otázka je, jak to bude za rok, za dva. Každopádně rank na mikrostockgroup jim vyhání video a taky prodej audia, kde jsou také velmi úspěšní.

Anonymní
# Zasláno: 30 Říj 2012 20:24 z IP 90.179.15...

Zdravím, oslovila mě tato fotobanka, že by měla zájem o mé fotky a tak se ptám, zda vás taky neoslovila a co si o ní myslíte. díky za odpovědi Mirek

http://www.pocketstock.com/

Miky
Člen
# Zasláno: 30 Říj 2012 21:00

Na pocketstocku je uplne ale opravdu uplne mrtvo!

Anonymní
# Zasláno: 30 Říj 2012 21:43 z IP 90.179.15...

aha, díky M.

hamin
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2012 08:19

A jak je to s PIXTOU a s jejich anglickou verzí stránek ? Řekli mi ať s uploadem počkám, na anglickou verzi a stále dlouho nic... :(

javorina
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2012 18:56

Taky mi to přišlo z pocketstocku
provizi slibují hezkou, ale ten jejich web je šíleně pomalý a seká se, jako kupující bych s tím neměla trpělivost....
škoda no...

Miky
Člen
# Zasláno: 31 Říj 2012 19:25 - Změnil/a: Miky

Ja jsem na pockestocku cca 2 mesice a 0 prodeju (1425 fotek). Zlakali me nabidkou 40% a moznosti uploadu fotek bez prace (jen jsem poslal fotky a nemusel uploadovat MR, PR, zadne kategorie, proste nic). Co je mi platne ze jsem Diamond Star contributor, kdyz 40% z 0 je porad 0. Nedavno psalo plno lidi na microstockgroup, ze tam nejsou vubec zadne prodeje. Ten web se tvari jako ze se tam porad neco deje - nove akce, reklamy, blogy, navody atd...ale realita je jina :(.

shutterstock
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 07:32

hamin:
tady máš anglickou verzi kam se hlásím já

https://pixta.jp/user_login/login?locale=en

ahas
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 10:13

shutterstock
Pokud se nemylim, toto je anglicka verze jen pro stavajici prispevatele, aby se usnadnila kontrola vydelku a poctu stazeni. A samozrejme take request payment.

mirek
# Zasláno: 1 Lis 2012 10:57 z IP 89.103.24...

javorina
Miky

díky za postřehy, zatím to vidím podobně jako Miky. Tak uvidíme, třeba se za pár let rozjede, když tam máme těch 40 procent .... :)

brebca
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 11:55

shutterstock
GL je strata casu IMHO tiez. Mam tam sice asi 6 predajov, ale nie som z nich nadsena z toho schvalovacieho procesu. Na upload fotiek s MR ta musia zvlast zaradit do kruhy vyvolenych (este nie som), fotky s clonou 8 a menej ani nemusis posielat, pac tie rovno vyhadzuju ako 'poor focus', dalsie velmi oblubene dovody zamietnutia su ako poor lighting, we don't want this atd., pripominam u ze najpredavanejsich fotiek alebo novych fotiek, co prijali vsade inde, dokonca aj na IS atd.

Pocketstock je strata casu tiez, 0 predajov, prestala som tam nahravat.

basti
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 12:04

GL a Veer jsem úplně odepsal, s velkým portfoliem možná, ale podle mě je to neúměrné vynaložené námaze. Na GL se neprodává nic, na Veeru sice ano, ale mají někde problém s importem IPTC, takže musím u všeho znovu vyplňovat titulky, hodně vyhazujou a prodeje minimum, nebrat...

Panthermedii jsem odpískal, protože bych musel být plátce DPH - tato povinnost pomine od 1.1.2013, pak se uvidí.

Pocketstock mi přišel taky, ale nějak jsem to ani neřešil.

Photokore podle referalů prodeje má, ale zatím málo. Statisticky to možná bude tak 1 prodej na 1000 fotek měsíčně. S časem to trochu roste, takže asi jdou nahoru, ale momentálně to moc lukrativní není.

SynchR
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 12:35

Jste někdo na pond5? Má to cenu?

ahas
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 13:42

Z videem urcite ano, se vsim ostatnim - nevim.

brebca
Člen
# Zasláno: 1 Lis 2012 14:10

basti
Veer sa mi vyplatil hlavne koli tej zaciatocnej premii, je fakt, ze schvalovanie trva neskutocne dlho, hodne vyhadzuju pre nezmysly a s IPTC mam tiez problem, description musim doplnovat rucne.

Za rok 2012 mam tam tolko ako priemerny mesacny zarobok zarobok na FT, co je sice malo, ale viac ako nic :-)

hamin
Člen
# Zasláno: 2 Lis 2012 08:23

Co se týče PIXTY, tak mi odepsal pan Suzuki, že děkuji za můj zájem, že s potěšením prohlídli mé portfolio a že se brzy ozvou... Takže zatím asi nic.. :)
Prozatím se lze na PIXTU dostat přes jejich anglickou stránku, kde se napíše na uvedený email s odkazem na portfolio a když budou chtít, tak pošlou přihlašovací link...což mně neposlali... :)

A ohledně VEERU, na to že tam mám pouze cca 400 fotek+nějaké jednoduché ilustrace, tak zde si na výdělky nemůžu stěžovat. Každý měsíc jsou prodeje a někdy také i v rozšířených licencích. Upload mi příjde jednoduchý a IPTC mám bez problému. Já tedy taguji fotky přes Zoner a po uploadu na VEER je vše tak, jak má být.

Spíše mám již dlouho pifku na ISTOCK... Za minulý měsíc 0 prodejů a u fotek, které jsem uploadoval 0 shlédnutí...jestli oni mě neposunuli až na úplné dno v preferenci vyhledávání.. :) Ani bych se tomu nedivil... :D

i3alda
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2012 21:29

2hamin: to mi pan Suzuki napsal to samý :) A včera napsal znova že zprovozňujou anglickou verzi stránek a že pak pošlou email. Zatím mám čekat a až to bude k tomu, tak že si mám nahrát pics sám... Vydržet ;-)

orson
Člen
# Zasláno: 15 Lis 2012 22:41

Mě dnes (po 12 dnech) to zpristupnili, jen jsem na to jeste nemel cas...

hamin
Člen
# Zasláno: 16 Lis 2012 08:21

To i3alda:
Jo, včera mi taky zase psal Suzuki. Že do konce tohoto roku určitě zprovozní anglickou verzi. Taky si budu muset uploadovat sám...

i3alda
Člen
# Zasláno: 17 Lis 2012 19:28

2hamin: tak s uploadem problém nemám, ale jestli budu muset vyplňovat kategorie u všech obrázků, tak to je bude na dlouho...

2orson: tak to gratuluji! Taky bych tu potřeboval být 2x, abych obstojně stíhal :) Tak třeba přidávání obrázků do DT / FT / DF, na to jsem se nedostal bezmála 3 měsíce (vyplňování kategorií). Už jsem zkoušel zapojit manželku, ale moc se jí do toho nechce...

Najmu exernistu na vyplňování kategorií a přidávání obrázků pro fotobanky. Zn. za jídlo a přístřešek se psem, akorát pes smrdí.

Anonymní
# Zasláno: 22 Lis 2012 13:51 z IP 84.242.11...

Napsala jsem žádost a okamžitě mi odepsal pan Kimiko Nakayama a hned druhý den mi poslal pozvánku. Už jsem zaregistrovana a všimla jsem si, že mám v účtu napsáno 20% daň. Nevíte někdo zda je tam možné vyplnit TAX formulář a jaký?

Monika

Anonymní
# Zasláno: 29 Lis 2012 09:20 z IP 84.242.11...

Prosím vás nevíte někdo jak nahrát vector na Pixta.jp Musí se tam nahrát přes FTP s tím bohužel nemám moc zkušeností a nevím co dělám špatně. Dostala jsem přístupové hesla připojila sem se přes Total Comander a na zkoušku tam nahrála jeden vector (eps + jpg ) ale nikde ho pak v Submit Images nevidím.

Díky Monika

hamin
Člen
# Zasláno: 30 Lis 2012 12:42

To Shutterstock and ahas:

Jaký mají cca průměrný pending time na fotky a vektory ?

To Anonymní:

Třeba ti pomůže toto. Je to výňatek z podmínek pro upload vectorů:

"【How to submit your files】

1. Please create a new folder and named the date of that time (year.month.day).
ex) If you would upload your images on July 25.
 → folder name : 2012.07.25   or  2012July25
2. If you would submit both photo and illustration, please create 2 more folders
named "photo"/"illustration" in the folder named the date of that time, and upload
your EPS files, PNG files and JPEG files into the folder named “illustration”.
3. When you finish uploading your images, please e-mail us with following information.
Then we will start to check them.
user number:
user name :
FTP host name :
folder name:
e-mail : partners@pixta.co.jp"

Anonymní
# Zasláno: 1 Pro 2012 17:21 z IP 89.24.8.2...

hamin
Děkuju moc, to bude přesně ono. Já to hledala ve FAQ ale nenašla. Takže ještě jednou díky za pomoc.

Monika

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Vaše odpověď

upload fotografie

» Uživatelské jméno  » Heslo 

Kolik let trvala tricetileta valka? (cislo)

reklama