- Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -
Zakladni info: ShutterStock - fotolia - dreamstime - bigstock -

Mikrofotobanky - forum / Stock fotografie & fotobanky /

Kde vsude prodávat fotky díky za tipy

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Autor Zpráva
Miky
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2012 16:00

ahas
to je zajimave...taky jsem parkrat pouzil takhle ocesany MR z IS, ale na Dreamstime mi to neakceptuji a hlavne je tam to shoot date a description, takze to pak nedava smysl, kdyz ho nechci posilat ke kazdemu photoshootu znova. Pouzivam formulare od Yuriho a ty mi berou vsude(krome IS, tam posilam jejich form). http://www.arcurs.com/what-is-a-model-release

hamin
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2012 19:56

Také používám MR od Yuriho i s vyplněným datem focení a k té samé osobě jej mohu přiložit třeba za 3 měsíce a nikde není problém. Všude mi tento MR berou, kromě ISTOCKU. Tam mi jej vrátí, že chybí description...

basti
Člen
# Zasláno: 11 Dub 2012 22:49

Máte někdo tip na fotobanku typu Alamy, optimálně která dodává partnersky pro Alamy a Zoonar? Problém se svatým triem Alamy-Zoonar-Agephoto je sídlo v EU = nutnost být plátce DPH.

Miky
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2012 08:15

basti
No to je tezke. Ja mam konkretni zkusenosti jenom s temi Evropskymi. Oni ty velke neevropske macro fotobanky vetsinou vyzaduji exklusivitu. Ale kdyz budes hledat, tak asi najdes nakou variantu(otazka je jestli se to vyplati). Tady mas seznam agentur, ktere posilaji fotky na Alamy:
http://www.alamy.com/customer/help/our-contributor s.asp
A tady je seznam nekolika top macro agentur:
http://www.stockphotographysites.info/general-top- agencies.html

basti
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2012 09:13

Miky
Dík za tip, nějak to proberu. Stejně od příštího roku založím nějaký s.r.o. a bude klid, ale letos to ještě nechci moc dráždit.

Miky
Člen
# Zasláno: 12 Dub 2012 10:13

basti
Musis hlavne pocitat s tim, ze kdyz posles fotku do nake te partnerske agentury, tak bude trvat nekolik mesicu nez ji oni poslou do Alamy a pak nez ji nekdo koupi a pak ma zakaznik dalsi 3 mesice na zaplaceni a pak dalsi dobu ma na poslani provize Alamy do te tebou zvolene partnerske agentury. Takze jestli ted planujes nakou partnerskou fotobanku jenom na rok a za rok tam skoncit a zacit uploadovat primo na Alamy tak to asi nema ani cenu a bude lepsi si zvetsit portfolio a pak to dat rovnou na Alamy.

mibuch
Člen
# Zasláno: 21 Dub 2012 20:07

shutterstock
:-))
Díky za připomínku Stockexpertu. Navštívil jsem a nestačil se divit. Opravdu se tam prodává.

jimi
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2012 10:43 - Změnil/a: jimi

Když už tu je zmínka o Stocxpertu - prodeje jsou tam realizovány hlavně přes partnerskou Thinkstock. Ten je současně i partnerem i Istocku ( a i přes IS mi Think vydělává jako partnerská banka celkem slušně ).

Ale současně mám otázku která mě dost zajímá : Má někdo nějakou zkušenost jak aktuálně dostat fotky do nabídky Thinkstocku jinak než přes Istock ? Do IS z důvodu obtížného uploadu totiž nezdaleka nehrnu vše a byl bych rád kdybych našel nějakou cestu jak na Think dostat i věci který na IS neuploaduju nebo neprojdou. ( snad jsem to neformuloval moc složitě )

Miky
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2012 14:46 - Změnil/a: Miky

jimi

Má někdo nějakou zkušenost jak aktuálně dostat fotky do nabídky Thinkstocku jinak než přes Istock ?

Pred nekolika tydny pridal Zoonar do sveho seznamu partnerskych agentur i Getty images, respektive jejich weby jako je Thinkstock apod. Pisou toto: You can submit RF photos of all price ranges to Getty Images. Your photos will be distributed via the Getty platforms Jupiterimages, Thinkstock and Photolibrary, perhaps via Photos.com too.

Takze pres Zoonar to jde. Ale je v tom hacek! Oni v podminkach pisou, z nejakeho pro me neznameho duvodu, ze ty stejne fotky, ktere chces preprodavat pres partnera Getty images, nesmis uploadovat na Veer a Corbis. - The photos must not be distributed via Corbis or Veer.

basti
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2012 15:43

Miky
To bude tím, že Corbis a jejich dceřinná fotobanka Veer jsou hlavními konkurenty Getty.

Miky
Člen
# Zasláno: 22 Dub 2012 16:20

basti
jj...jsem si taky rikal ze to bude asi naka jejich super inteligentni obchodni strategie proti konkurenci ;-)

hamin
Člen
# Zasláno: 22 Kvě 2012 08:42

Našel jsem na Pond5 své portfolio. Vypadá to na nějaký přeprodej. Podle velikosti portfolia, to vypadá na přeprodej z VEERU... Jelikož mám na pondu pár prodejů,tak bych se rád podíval, kolik za to dostanu. Víte někdo, jak Na VEERU zjistím provize z partnerských fotobank ?

shutterstock
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2012 09:32

nové fotobanky:

photodune ... celkem spokojenost pres 10-20 dolaru se to prehoupne kazdej mesic

photokore ... bída na urovni crestocku škoda času

pixma ... no tam jsem zvedav první 1000 ka schválena tak na konci mesice snad dostanu nejake stats

veer ... omezený upload... 1000 fotek 0 pordeju za posledni 3 mesice

nejake dalsi doporuceni pro fotobanky ???

mp82
# Zasláno: 23 Kvě 2012 11:20 z IP 92.62.224...

photodune ... má něco společného s graphicleftovers?

photokore ... souhlas, ztráta času

veer ... je dost nepředvídatelný. chvíli se to sotva vleče a najednou za týden to co jinak za dva měsíce, ale pak zase pád. jinak vypozorováno, že illustrace (abstrakce) co se hodně prodávaj na SS, tak na veer nic moc. spíš se prodávaj originálnější (a starší) věci.

hamin
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2012 13:01

Jj, Já mám na VEERU cca 350 kousků a každý měsíc mám cca 3-4 prodeje, takže to něco dává pravidelně. Možná i více než mi dá DT, FO a ISTOCK... :/

ahas
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2012 16:17

shutterstock
uz jsem tady o teto fotobance psal - PIXTA
za 2 mesice mam prodano asi za 150$, nahrano kolem 1300 fotek

PKillustrations
Člen
# Zasláno: 23 Kvě 2012 16:32

mp82
S GraphicLeftovers nemá spoločné nič, ale má spoločné s GraphicRiver. GraphicRiver a PhotoDune patria spolu pod skupinu Envato.

hamin
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 07:57 - Změnil/a: hamin

A na Pixtě za tebe keywordy překládají admini z původních anglických keywords, které máš v IPTC fotky ? A ještě bych se tě zeptal, zda-li výpisy se statistikama, které zasílají měsíčně, lze průběžně sledovat v tvém profilu třeba každý den ? A automaticky ti po nahrání přes FTP dají fotky jako RF licenci ?

shutterstock
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 09:03

Hamin no statistiky jsem nenasel, jednou za mesci tusim posilaji vypis ... jsem tam prvni mesic tak jsem zvedav

ahas
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 09:59

hamin
Keywordy prekladaji admini.
Prubezne se neda sledovat co se prodava, jen ve vypisu.
Ano, automaticky po review fotky nahrane na FTP objevi se na tvem uctu v RF licenci.

hamin
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 10:49

Takže dalo by se říci, že jediná práce (když jsi schválený jako contributor) je ta, že fotky které máš popsané pouze naleješ přes FTP do PIXTY a admini se již za tebe postarají o zbytek ? Principielně to samé co COLOURBOX, kde fotky také jen naleješ přes FTP a ty jsou automaticky dané do prodeje ?

RoCe
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 13:15

ahas
Vidím, že máš fotku ve výběru "10 nejlepších fotek baktérií, jaké jste kdy viděli". Gratuluji. Škoda, že to je na Bigstocku a ne Shutterstocku. :-)

ahas
Člen
# Zasláno: 24 Kvě 2012 13:39 - Změnil/a: ahas

RoCe
Diky :) To je opravdu skoda :)

Pred mesicem jsem mel "free image of the week" na BS. Zase skoda ze ne na SS :)

hamin
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2012 00:16

To ahas:

Když jsi psal na PIXTU, na výše uvedený email, že by jsi měl zájem nahrát do jejich databáze své fotky, za jak dlouho na tvůj email reagovali ?

ahas
Člen
# Zasláno: 30 Kvě 2012 08:53

hamin
Psal jsem tam nekdy v unoru a do 3 dni jsem mel odpoved' od Kai.

Asi jsem se pred tydnem nekde docetl ze ted' PIXTA odpovida vsem zajemcum o spolupraci, ze jsou zaneprazdeni a ze musi se pockat na anglickou verzi, kterou pry maji brzy sprovoznit.

hamin
Člen
# Zasláno: 4 Čen 2012 08:43

Tak jsem dostal odpověď od PIXTY. Poprosili mě o trpělivost, že jsou nyní zahlceni schvalováním nových contributorů a zda-li mi nebude vadit, když počkám na anglickou verzi PIXTY.

hamin
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2012 09:40

Jak řešíte upload fotografií, které jsou na stejné téma? Tedy když nafotíte např. set 15-20ti fotografií s jednou modelkou na určité téma, či nějaké jiné témata (koncepty) ? Nahráváte vše najdnou, nebo si upload rozkouskujete ?

Miky
Člen
# Zasláno: 15 Čen 2012 10:20

hamin
Upload vice fotek se stejnym modelem na stejne tema neni problem pokud ma kazda fotka trochu jiny koncept. Napr. Tema=businesswoman a potom > fotka1=happy businesswoman, fotka2=funny businesswoman, fotka3=serious businesswoman, fotka4= businesswoman writing letter....Ale pokud mas 15 fotek koncept happy businesswoman z jednoho fotoshootu se stejnym modelem tak tudy cesta nevede. Ale pokud z nakeho duvodu potrebujes protlacit podobne fotky, tak je lepsi to rozkouskovat a poslat cast pozdeji, ale treba Dreamstime to vetsinou odhali i tak a vyhazuje kvuli "to many similars".

i3alda
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2012 14:07 - Změnil/a: i3alda

hamin
ahas
Pixta vypadá zajímavě, ale koukám, s tou angličtinou moc nepospíchají, titulku mi to sice přeložilo do AJ (google), ale registrační stránku už ne. Z rozsypanýho čaje se mi špatně luští, tak nezbývá než ještě počkat.

hamin
Člen
# Zasláno: 1 Čec 2012 18:18

Snad to brzy spustí. Uvidíme.

<< . 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 . >>
Vaše odpověď

upload fotografie

» Uživatelské jméno  » Heslo 

Kolik let trvala tricetileta valka? (cislo)

reklama